Bir Sayfa Seçin

Adım Sayar özelliği sayesinde Flexor hareket ettiğiniz sürece attığınız adımları düzenli olarak sayar. Pedometre olarak bilinen bu özellik ile aktivite sırasında başka herhangi bir cihaz kullanmadan kaç adım attığınızı ve ne kadar mesafe aldığınızı görebilirsiniz.

Hayatına sporu dahil eden insanlar için adım sayar kullanamanın motivasyonu artırıcı bir etkisi vardır. Bilinçli bir şekilde hareketlerinizi takip etmeniz size ekstra motivasyon kazandırır ve uzun vadede daha fazla hareket etmenizi sağlar. Yapılan araştırmalar gün içerisinde attığı adımı takip eden insanların başlangıçtaki adım sayısını %27 oranında artırdığını göstermektedir.

Adım Sayar - Günlük kaç adım atmalıyım ?

Adım Sayar – Günlük kaç adım atmalıyım ?

Adım Sayar – Günlük kaç adım atmalıyım ?

Obezite ile mücadele konusunda da gün içerisinde hareketli olmanız oldukça önemlidir.

  • Günde 5000 adımdan az atıyorsanız hareketsiz bir yaşam sürüyorsunuzdur. Bunun neticesinde yediğiniz besinleri yakma oranınız düşer ve kilo alırsınız.
  • 5000 ile 7500 arasında adım atıyorsanız oldukça az hareket ettiğiniz açıktır, düşük hareketli yaşam uzun vadede bir takım sağlık sorunları doğurur.
  • 7500 ile 10000 arası adım atıyorsanız orta hareketli bir hayatınız vardır, spor yapmayan insanların standardına yaklaşırsınız ancak biraz daha motivasyonla çok daha sağlıklı bir yaşam mümkündür.
  • 10000-12500 adım arası aktif bir yaşam söz konusudur, hareketsizlik kaynaklı sağlık sorunlarından uzak bir hayatınız olur.
  • 12500 ve üzeri adım ise sportif bir yaşamdır ve uzun vadede bedeninizde olumlu değişiklikler yaratır. Gün içerisindeki tempoda kolayca yorulmaz, düzenli uyku uyuyabilir ve yaşamaya daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Normal bir insan yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle 3500-4000 adım atar. Gün içerisindeki hareketlerinize düzenli spor faaliyetleri eklemeniz durumunda 12500+ adım sayısını görmeniz pek de zor değildir.

Flexor kullanıcılarına aile içinde spor konusunda rekabet oluşturmalarını ve akşamları adım sayılarını karşılaştırmalarını öneriyoruz. Bu sayede daha çok hareket etmek için gerekli motivasyona ulaşabilir ve zamanı daha keyifli geçirecek beden sağlığına ulaşabilirsiniz.

Hızlı Satın Al - 229TL
Hızlı Satın Al 229TL